106. Jak wykonać sufit podwieszany krzyżowy krok po kroku. Wieszak noniuszowy, łącznik krzyżowy.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 18 авг 2022
  • Krok po kroku przedstawiam i omawiam jak wykonać prosty sufit podwieszany dwupoziomowy na ruszcie krzyżowym na systemie Knauf. Wykorzystuję wieszaki noniuszowe oraz łączniki krzyżowe.
    Zapraszam do oglądania i pozdrawiam!
    ZOSTAW SUBA:
    Pamiętaj też o zostawieniu komentarza i łapce w górę. Pomagasz mi tym dotrzeć do szerszego grona odbiorców :)
    WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O NASZYM DOMU:
    → Plan naszego domu: szulctomasz.com/budowa-domu/pr...
    → Usytuowanie domu na działce: szulctomasz.com/budowa-domu/pr...
    → Projekt instalacji elektrycznej: szulctomasz.com/budowa-domu/sc...
    → Projekt oświetlenia: szulctomasz.com/budowa-domu/sc...
    → Wysokość pomieszczeń: szulctomasz.com/budowa-domu/pr...
    → Projekt ogrzewanie podłogowe: szulctomasz.com/budowa-domu/sc...
    PRZYDATNE PROJEKTY DLA BUDUJĄCYCH SYSTEMEM GOSPODARCZYM:
    → Plan stołu roboczego: szulctomasz.com/budowa-domu/pl...
    → Plan kibelka: szulctomasz.com/budowa-domu/pl...
    WSPIERANIE KANAŁU:
    Buduję dom bez kredytu z własnych oszczędności i pieniędzy, które zarabiam na bieżąco. Jeśli podoba Ci się to co robię i chciałbyś wesprzeć mój kanał, możesz to zrobić na kilka sposobów:
    → Bank: PL 18 1140 2004 0000 3102 5850 3050
    → Paypal: szulc.tomasz@o2.pl
    Wpisz DAROWIZNA w tytule przelewu.
    MUZYKA: RUclips
    #budowadomu #sufitypodwieszane #budowanie

Комментарии • 108

  • @mariuszzbikowski166
    @mariuszzbikowski166 Месяц назад

    dzieki za wrzute :)

  • @Gviazda666
    @Gviazda666 Год назад

    Mega robota :d aż.chce się oglądać. Ps. Zazdroszczę wpinania łącznika hahhaa

  • @q1fly198
    @q1fly198 Год назад

    Robota jak zwykle tip top !!! ps. Znam smak roboty samemu - ziemia- drabina, itd . W każdym razie masz bliżej niż dalej Pozdro.

  • @pabisbar1376
    @pabisbar1376 Год назад +1

    Jestem rok do przodu i mam to juz za soba, niezle Ci idzie. Tez programista ze Szczecina. :) Protip: jak będziesz przyczepiał płyty przy pomocy windy to nie dociskaj za mocno bo te wieszaki się wyginają lub wypinają i jest problem który widać dopiero po przykręciu płyty

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć! Dzięki za protip ;) Płyty planuję przykręcać na koniec jesieni, początek zimy. Jeszcze sporo pracy przede mną do tego etapu. Pozdrawiam!

  • @lauramau291
    @lauramau291 Год назад

    Dobra robota! Wytłumaczone i pokazane super 😊 A wiesz, że całą taką budowę czy remont możesz udokumentować w aplikacji STAGES firmy SIMLAB dzięki skanom 3D Matterporta? Robi się je w dowolnym momencie, możesz później sprawdzić jak wyglądały poszczególne etapy budowy, rozmieszczenie instalacji albo dodawać też notatki jakbyś chciał wiedzieć jakich materiałów używałeś czy jeśli trzeba dokonać jakichś poprawek 😄 Może to dać dużo ułatwienia, warto sprawdzić :D

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć Laura! Dziękuję za komentarz :) Nie znałem tego oprogramowania. Wygląda ciekawie. Teraz to już trochę za późno, praktycznie wszystko pozakrywane :) Pozdrawiam!

    • @lauramau291
      @lauramau291 Год назад

      @@ProgramistaNaBudowie Rozumiem, jeśli jednak jesteś zainteresowany smarthomem to SIMLAB stworzył również aplikacje SIM-ON, która służy do obsługi smart urządzeń poprzez spacer w skanach 3D :D Aktualnie współpracuje z takimi urządzeniami jak Fibaro i SmartThings. Dziękuję za odpowiedź i również pozdrawiam! :D

  • @mx-art
    @mx-art Год назад +1

    Ja laserem poziomowałem konstrukcję jak już była spięta w całość. Ustawiałem płytkę od środka pomieszczenia na zewnątrz (po spirali). Aby było łatwo i przyjemnie miejsce pomiaru podpierałem podporami Bessey Ste, mają gwint na stopkach dzięki czemu kręcąc nimi ruszt można było ustawić idealnie. Ja miałem podwójnie trudną robotę przez wiercenie dziur w monolitycznym stropie pod wieszaki, nie było to łatwe ani przyjemne (a to jakieś kamień, a to zbrojenie) dobrze, że mam to już za sobą.

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć! Dzięki za podzielenie się doświadczeniem z sufitem podwieszanym pod stropem monolitycznym. Ja natomiast zaczynam poziomować od narożnika, ponieważ na środku masz największe ugięcie, a w narożniku masz profil odsunięty jedynie o 15 cm od ściany, a sam profil dotyka profilu UD, który praktycznie jest wypoziomowany do docelowej wysokości. Przy dłuższym suficie natomiast, gdzie wchodzi temat łącznik wzdłużnego, który pokażę w kolejnym filmie już do tematu muszę podchodzić inaczej i tam wstępnie poziomuję sufit od poziomicy żeby mi nie falowały profile jak fale dunaju, a później robię jedno przejście pod laser i poziomuję, ale również od narożnika, bo tam mam profile UD z obu stron. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

    • @mx-art
      @mx-art Год назад

      @@ProgramistaNaBudowie Największy sufit miałem 6,5 x 6 m łączone z 4 metrowych profili CD. Właśnie przez to, że środek obwisa najwięcej zaczynałem od środka, spiralnie na zewnątrz gdzie przy ścianie już nie było co poziomować bo profile nośne siedzą w UD który już same w sobie mają poziom.
      Ty zacząłeś poziomować już profile nośne, ja robiłem to do głównych po złożeniu całości, oczywiście profilaktycznie co kilka wieszaków wpinałem przetyczki na czas składania. Na końcu wypiąłem wszystkie i całość poszła w dół na dobre kilka cm. Potem podporę wstawiałem w okolicy wieszaka, a stopę podpory umieszczałem pod łącznikami krzyżowymi, na końcu profilaktycznie kontrola poziomicą.
      Ja jeszcze rzuciłem laser 1-2 mm poniżej dolnej płaszczyzny wypoziomowanych profili nośnych CD, w ten sposób od razu byłoby widać gdzie coś wisi i wiązka lasera się opiera o taki profil.
      Generalnie zrobiłem tak bo wydaje mi się, że lepiej jest operować już na całej konstrukcji jest zwarta, bardziej sztywna, jest to na tyle sztywny monolit, że falowania konstrukcji nie odczuwałem, tylko klasyczne ugięcie na środku jak żadna spinka nie była jeszcze zapięta.

  • @krzysztofhala8149
    @krzysztofhala8149 Год назад

    👍😆

  • @chudy9818
    @chudy9818 Год назад +2

    Dobra robota. Jednak wg mnie, najtrudniejsze przy sufitach podwieszanych jest spoinowanie i szlifowanie. To często nawet zawodowcy robią źle. A może klucz jest w pośpiechu? Pewnie jak zwykle zrobisz to lepiej niż "ekipa".

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć Chudy! O spoinowaniu jeszcze nie myślałem, natomiast jeśli na wszystko będzie czas i kolejne etapy będą robione zgodnie z technologią to pewnie będzie okej i będzie pan zadowolony jak to mówią :) Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

  • @emgie4964
    @emgie4964 Год назад +1

    Zbieraj to drewno z kantówek po cięciu. Przyda się zimą :) Masz blisko las to i chrust będzie :)
    Dobra robota. Profili nie tnie się pewnie szlifierką kątową, skoro działasz nożycami? U mnie w mieszkaniu cięli, żadnych problemów po 12 latach nie mam, ale pewnie lepiej dmuchać na zimne.

    • @mateuszkwiecien4320
      @mateuszkwiecien4320 Год назад +2

      Z tym cięciem szlifierką to mit. Mam profile cięte właśnie w ten sposób z 10 lat temu, leżą na dworze i nawet w takich warunkach są tylko powierzchownie skorodowane na samych brzegach

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć! Dzięki za komentarz Marku! Działam nożycami, ponieważ mam nożyce :) Podobno od szlifierki się rozhartowuje profil, ale nie wiem. Nie będę sprawdzał nawet :) Kantówki na kupce czekają na ognisko :) Pozdrawiam!

    • @Gviazda666
      @Gviazda666 Год назад

      Nożycami też wygodnie. Ja tne 0.6mm i idzie przy dobrych nożycach. Cicho i co najważniejsze bez tych iskr których nienawidzę :d

  • @arturwojcik1047
    @arturwojcik1047 Год назад

    Witam, super robota. Jak sądzisz kantówka 5x4 się nada akurat takie mam.
    Też robię na systemie knaufa jednak wieszaki noniuszowe mi nie wejdą bo za ciasno. Zastanawiam się czy robić na wieszakach kotwowych czy na esach ( chodzi o ciężar). Bo też będę miał najprawdopodobniej 2 x kg plus ok 35 cm zasypu i ciężar ok. 28-30 kg na m2.

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć Artur! W kwestii wytrzymałości lepiej dzwonić do przedstawiciela Knaufa czy innej firmy niż pytać mnie. To jest mój pierwszy sufit :) Sam dzwoniłem do przedstawiciela w kwestii pytania jak twoje i polecił mi właśnie zastosowanie wieszaków noniuszowych. Być może będziesz musiał zrobić więcej wymianów między wiązarami i dać więcej wieszaków, albo nic i też będzie okej. Na kantówce 6x4, a naprawdę moje mają 55-58x35-37 mogę spokojnie stawać, gdy jest przykręcona między wiązarami. Pozdrawiam!

  • @sawomirpolok5293
    @sawomirpolok5293 Год назад

    Cześć
    Świetna robota 👍. Siedzę w robocie i się edukuję na Twoich filmach. Sam na wiosnę ruszam z budową i też sam mam zamiar wybudować.
    Mam 2 pytania jeśli można:
    1. Jakiego lasera używasz? To jest jakiś zestaw? Ten który używasz od poczatku przy pracy z fundamentem?
    2. Jakie kołki użyłeś do montażu profili UD do ściany ? Zwykłe szybki montaż?
    Dzięki i pozdrawiam.
    Sławek

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć Sławomir! No to ekstra, korzystaj :) Tak, używam tego samego lasera GeoFennel Geo6X SP Green. Kołki użyłem Rawlplug 6x50. One się dobrze skręcają w otworze i nadają się również do silki i ceramiki. Pozdrawiam!

  • @bartekwrona323
    @bartekwrona323 Год назад

    Witaj Tomaszu, jak zwykle świetny film i wykonana praca🙂
    Mam pytanie w swoim domu na poddaszu mam wysoko jetki, chcąc opuścić sufit ok 50 cm muszę zastosować długie wieszaki, które Twoim zdaniem lepiej się do tego nadadzą, noniuszowe, czy obrotowe na precie? 🙂

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć! Jeśli ma być dużo wełny to brałbym noniuszowe, są najpewniejsze, tzn. projektowane na największe obciążenie z tych które podałeś. Jeśli chodzi tylko o opuszczenie a nie obciążanie to myślę, że oba rodzaje się nadadzą. Z tego co pamietam noniuszowe są do 40 kg/m2 a obrotowe do 18 kg/m2, ale lepiej upewnić się w karcie technicznej i ewentualnie zadzwonic do doradcy technicznego producenta, chętnie pomogą. Pozdrawiam!

    • @bartekwrona323
      @bartekwrona323 Год назад

      @@ProgramistaNaBudowie dziękuję za odpowiedź, no tak wełna na pewno będzie, tylko jeszcze nie wiem ile, pozdrawiam 🙂

  • @grzegorzg7838
    @grzegorzg7838 Год назад

    Cześć, powiedz mi do czego używałeś te wieszaki kotwowe bezpośrednie ? Bo na filmie nie było, albo mi umknęło:)

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад +1

      Cześć Grzegorz! Wieszaki grzybkowe będę wykorzystywał przy suficie skośnym w salonie. Pozdrawiam!

  • @marcin1694
    @marcin1694 8 месяцев назад

    Hej, jakiego przekroju brałeś te kantowki? Też będę robił dwupoziomowy krzyżowy i wlasnie nie pasuje mi położenie belek stropowych. Podsunąłeś mi rozwiązanie problemu;)

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  8 месяцев назад

      Cześć Marcin, kantówki 60x40. Pozdrawiam!

    • @marcin1694
      @marcin1694 8 месяцев назад

      @@ProgramistaNaBudowie Dzięki. Również pozdrawiam :)

  • @andrzej3995
    @andrzej3995 11 месяцев назад

    Witam, mam stary drewniany strop pokryty trzciną. Chcę zrobić sufit krzyżowy. W miejscach przykręcania wieszaka dostanę się po prostu do belki konstrukcyjnej drewnianej. Mam tylko dylemat jaki wieszak zastosować. chcę go kręcić od spodu, a nie z boku belki, ponieważ tak wygodniej będzie i miej rozrywania trzciny. Zastanawiam się nad zwykłym esem. Moje pytanie jaki wieszak będzie w moim wypadku najlepszy. Zwykły es bezpośredni lub wieszak obrotowy, a może te coraz popularniejsze noniuszowe? Bardzo Pana proszę o radę ?

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  11 месяцев назад

      Cześć! Musisz sprawdzić o ile chcesz obniżyć sufit oraz co jaka będzie waga konstrukcji z płytami. Zarówno esy jak i noniusze mogą się sprawdzić.

  • @grzegorzg7838
    @grzegorzg7838 Год назад

    Cześć, jakich kołków używałeś do przykręcenia profili ud? Jaka firma ?:)

  • @grzegorzg7838
    @grzegorzg7838 10 месяцев назад

    Czesc, zabieram sie wlasnie za sufity podwieszane u siebie na budowie i mam do Ciebie pytanie. Na jaką wysokość dajesz laser jak poziomujesz caly sufit do tej tarczki ? Czego mam sie trzymać? Pozdrawiam

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  10 месяцев назад +1

      Na wysokości takiej żeby laser sięgał środka tarczki. Przypnij tarczkę przy ścianie do profila UD, wyceluj laserem w srodek tarczki i to powinien być twój poziom.

    • @grzegorzg7838
      @grzegorzg7838 10 месяцев назад

      @@ProgramistaNaBudowie ok, dzięki za pomoc.

    • @grzegorzg7838
      @grzegorzg7838 9 месяцев назад

      Cześć, robię właśnie sufity podwieszane i profil górny CD jest do lasera a profil dolny CD nie wychodzi. 2 łączą się a 3 luźny. Jest tam jakas tolerancja? Bo kurcze chce to zrobić jak się należy a nie potem się denerwować:)

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  9 месяцев назад +1

      @grzegorzg7838 do lasera robisz UD i później poziomowanie górnego. Jeśli kasz łączniki takie jak ja, czyli zaciskowe, które łączą na sztywno to nie powinno być luzu. Jeśli masz np rigips lub inne to pewnie będzie luz i trzeba je chyba skręcić do profila, albo zostawić, nie wiem :) u mnie nie tusza się nic.

    • @grzegorzg7838
      @grzegorzg7838 9 месяцев назад

      @@ProgramistaNaBudowie właśnie mam wszystko do lasera robione,łączniki krzyzowe mam z knaufa. Jedynie mam profile z rigips może w tym jest problem ? Że nie jest knauf dlatego jest bardzo minimalny luz

  • @sashens
    @sashens 4 месяца назад

    Hej, zabieram się za sufity i pytanie mam jakich używałeś wkrętów do montażu części górnej do krokwi

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  4 месяца назад

      Cześć! Używałem Spax 4x40 ale myślę, że wkrętmet 4x40 lub 5x40 też się nadadzą tak samo. Spax niby ma fajniejszy gwint, ale nie wiem na ile to istotne.

    • @sashens
      @sashens 4 месяца назад

      @@ProgramistaNaBudowie mam 1,5k spax 4x40 ale myślę że są za cienkie

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  4 месяца назад +1

      @@sashens To wtedy użyj grubszych jeśli chcesz spać spokojnie lub zadzwoń do doradcy technicznego spax i zapytaj ile kg może wisieć na takim wkręcie żeby go zerwać.

    • @sashens
      @sashens 4 месяца назад

      @@ProgramistaNaBudowie no może bardziej do Knauf co zalecają w przypadku kręcenia pod krokwie a nie obok. ale chodzi też że talerzyk w 4 jest Małej średnicy i mała powierzchnia dociska.

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  4 месяца назад

      @@sashens No może mógłby być większy delikatnie ten łepek, dlatego może te 5x40 byłoby bardziej odpowiednie.

  • @MMiMMiMMiMM
    @MMiMMiMMiMM Год назад +1

    Podasz jakąś listę elementów do zrobienia takiego sufitu ? Chętnie też się dowiem gdzie całość zamówiłeś ?

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć M&M! Zestawienie elementów chyba dosyć dobrze przedstawiłem na poprzednim nagraniu, gdzie skompletowałem wszystko i z grubsza omówiłem. Potrzebujesz następujące rzeczy: 1) profile obwodowe UD; 2) profile nośne CD i główne również CD; 3) wieszaki noniuszowe (kotwowe), które składają się z części górnej oraz dolnej; 4) spinki do wieszaków w ilości 2x tyle co wieszaki; 5) łączniki krzyżowe do połączenia profili CD; 6) łączniki wzdłużne do przedłużania profili CD; 7) wkręty 3,5x11 (pchełki) do przykręcenia części dolnej wieszaka do profilu głównego CD w ilości 2x tyle co wieszaków; 8) kołki szybkiego montażu do przymocowania profili UD do ściany (co pół metra mniej więcej); 9) wkręty do wieszaków by przymocować je do wiązarów w ilości 2x tyle co wieszaków; 10) taśmę akustyczną do profili UD w ilości takiej jak profile; 11) folię paroizolacyjną; 12) masę uszczelniającą isover vario double fit. Chyba nic nie pominąłem :) Duże tematy zamówiłem w lokalnej hurtowni ze Stargardu, małe częściowo też bo zrobili mi cenę z internetu, a resztę zamówiłem przez internet. Brałem tam gdzie dostałem najlepszą ofertę. Pozdrawiam!

    • @pawelkulak7133
      @pawelkulak7133 Год назад

      @@ProgramistaNaBudowie profile CD kupowałeś 3 czy 4 metrowe?

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      @@pawelkulak7133 kupowałem 2,6; 3 i 4-metrowe. Liczyłem w miarę dokładnie jakich gdzie potrzebuje, ale też trzeba całe paczki zamawiać po 24 sztuki więc może być lepiej kupić krótsze a więcej niż jakby ci miało zostać pół paczki czwórek.

  • @wsowa
    @wsowa Год назад

    Profile knauf są 2x droższe niż noname 0,6mm. Wiadomo że na lepszym materiale jest lepsza robota ale z drugiej strony profil to profil. Rozważałeś tańsze profile i tylko wieszaki od knaufa? W czym profil markowy jest lepszy od taniego o tej samej grubości?

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć Witold! Rozważałem jedynie Rigips i Knauf. Jaki profil konkretnie masz na myśli, że ma 0,6 mm i jest połowę tańszy? Może ktoś skorzysta z tej informacji. Knauf z tego co wiem liczy grubość profila 0,6 mm w najcieńszym miejscu na profilu, a np. Rigips z tego co wiem podaje średnią grubość profila. No, ale mniejsza o to. Wybrałem Knaufa, ponieważ znam tylko firmy takie jak Knauf, Rigips, Budmat, Norgips i z nich wziąłem oferty tylko na Knaufa i Rigips, ponieważ lokalne hurtownie tylko tym handlują. Knauf był 300-500 zł droższy na całym zamówieniu. O ile te profile będą lepsze od innych i czy w ogóle to nie wiem. Sufit robię pierwszy raz w życiu i raczej drugiego sufitu robił nie będę, więc porównania nie mam :) Sąsiedzi i znajomi robili na Rigips oraz na Knauf, więc poszedłem za ciosem i taniej nie szukałem. Pozdrawiam!

  • @SzymonJankowiak
    @SzymonJankowiak Год назад

    Jaki rozmiar kantówki używałeś? 4x6cm? Bo też musze zrobić dodatkowe łączenia pod wieszaki i zastanawiam się jakie dać :)

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć Szymon. Tak, 4x6. Pozdrawiam!

    • @Rudzi0-PL
      @Rudzi0-PL 7 месяцев назад

      Myślisz że kantówki 4x5 zielone dachowe też mogą być ?

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  7 месяцев назад +1

      Stań na metrowej, jak nie pęknie to pewnie się nada. Tam nie wisi nie wiadomo jaki ciężar :). Te moje 40x60 to naprawdę 38x58, czasem na 55.

    • @Rudzi0-PL
      @Rudzi0-PL 7 месяцев назад

      @@ProgramistaNaBudowie sprawdzę tak jak mówisz

  • @grzegorzg7838
    @grzegorzg7838 Год назад

    Jakich kątowników używałeś do przykręcenia tych kantówek ?

  • @pawelkulak7133
    @pawelkulak7133 Год назад

    Pytanie, czy jak odsunę się profilem głównym od stropu betonowego o 5 cm (licząc od stropu do dołu CD-ka) to będę wstanie zapiąć ten łącznik krzyżowy?

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад +1

      Cześć! O ile zmieści się on na wysokość nad profilem to myślę, że tak, ale może być czasem ciężko ręką manewrować, ponieważ czasem trzeba mocniej przydusić ten łącznik i on bardziej wchodzi pod kątem najpierw z jednej strony, zahaczasz o CD i wtedy wciskasz z drugiej. A czasem się nóżki łącznika rozjeżdżają i trzeba przytrzymać. Musisz spróbować :) Ja czasem głowę wkładam nad profile żeby było wygodniej jak mam problem z wciśnięciem łącznika. Czasem to w ogóle trzecia ręka by się przydała :) Myślę, że dasz radę. Pozdrawiam!

    • @mahdirulez
      @mahdirulez Год назад

      Przy takiej odległości i stropie betonowym nie ma co robić konstrukcji krzyżowej - ona jest potrzebna, żeby usztywnić konstrukcję, a tutaj to załatwi beton. Wieszaki ES, (tylko montowane odpowiednio gęsto i na kotwy, a nie kołki), załatwią sprawę. Tak to zresztą dokumentują producenci - tylko na przykład na stronie Rigips (wg ich specyfikacji u siebie robiłem) jest to w zakładce „okładziny sufitowe”, a nie „sufity podwieszane", więc też na początku myślałem, że trzeba jechać krzyżowo. Przy okazji podpowiem - Rigips ma fajne płyty 4PRO do sufitów, fazowane również po stronie ciętej, dzięki czemu wygodniej się je później spoinuje i chyba mniej jest zabawy żeby zgubić garby przy gładzi. A piszę „chyba”, bo na tyle wcześnie na to trafiłem, że robiłem u siebie tylko na tych płytach, więc nie wiem na ile to na zwykłych dwustronnie fazowanych jest bardziej upierdliwe.

    • @pawelkulak7133
      @pawelkulak7133 Год назад

      ​@@mahdirulez na jednopoziomowej konstrukcji (tylko p. nośne) wychodzi większa ilość wieszaków o jakieś 50%. Przy wierceniu w stropie żelbetonowym może być upierdliwie trafianie co chwilę na zbrojenie. Tego chce uniknąć.

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      @@pawelkulak7133 może jeszcze m-system atlasa sprawdź. Mają na youtube nawet film porównawczy jak to wygląda względem esów.

  • @mareknowak2436
    @mareknowak2436 Год назад

    Cześć. Zacząłem montaż sufitu w tym samym systemie. Mam pytanie bo słyszałem że przy wieszakach noniuszowych jest problem z montażem wełny podkrokwiowej. Wg mojego rozmówcy wieszaki trzeba demontować żeby nabić na nie wełnę.
    Masz jakiś pomysł jak to robić u siebie?
    Widziałem filmy majstrów i R4U i oni właściwie robią dół na gotowi.

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад +1

      Cześć Marku! A jaki jest problem z wełną pod krokwiową? Nie możesz jej włożyć na ścisk między wieszaki lub dodatkowo po włożeniu naciąć delikatnie wełnę by otuliła wieszak w miejscu styku z wieszakiem? Nabijanie wełny na wieszaki brzmi jak ułatwienie podczas układania żeby wciskać duże arkusze zamiast takich po 40x100 i 60x100. Pozdrawiam!

    • @mareknowak2436
      @mareknowak2436 Год назад

      @@ProgramistaNaBudowie Właśnie taki miałem pierwotnie plan bo zabawa z dużymi arkuszami to bardziej na drugiej warstwie wyrzucanej od góry. Tylko jak człowiek posłucha " doradców" to zaczyna za dużo analizować 😁

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад +1

      Musiałbyś tez wykonać wentylację mechaniczną po nabiciu wełny co będzie dużo trudniejsze, zwłaszcza jeśli wchodzi ci tylko jedna wełna pod wiązarami czy krokwiami. Wydaje mi się, ze jakbyś nie zrobił to będzie okej, byleby wełna dotykała wełny obok a ta wyżej przykryła dolną i miejsca styku arkuszy wełny były na mijankę między warstwami.

    • @mareknowak2436
      @mareknowak2436 Год назад

      @@ProgramistaNaBudowie Co do mijanek to jak najbardziej i takie były argumenty moich " doradców" że jak więcej cięć to więcej miejsc narażonych na powstanie mostka. Jeżeli przykryje się miejsca styków arkuszy to też wg mnie powinno być ok a będzie o wiele łatwiej. Fajnie pokazał to GipsKartonITD na swoim kanale.
      Także dzięki za odpowiedź. Podziwiam zakres prac które sam ogarniasz bo mi nawet ten sufit idzie o wiele wolniej niż Tobie.
      Trzymaj się i powodzenia.

  • @Wiktoor902
    @Wiktoor902 Год назад

    Te wieszaki górne sam zaginales czy kupiłes zagięte?( Chodzi mi czy można je zginac)

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć, sam zaginam, pokazywałem na jednym z filmów. Pozdrawiam!

    • @Wiktoor902
      @Wiktoor902 Год назад

      @@ProgramistaNaBudowie Za szybko zadałem pytanie, już się dopatrzyłem, ale dzięki za odpowiedź!

  • @mrbreakybee
    @mrbreakybee 6 месяцев назад

    Jakich kantowek używałeś do wymian? 40x60?

  • @ukaszw9447
    @ukaszw9447 Год назад

    Witam jakiego laseru używasz do sufitów pozdrawiam

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      GeoFennel Geo6X SP Green.

    • @ukaszw9447
      @ukaszw9447 8 месяцев назад

      @@ProgramistaNaBudowie mam pytanko czy profil nośny płyty musi być 40cm od ściany z oby dwóch stron ściany ? Czy lecimy co 40 cm od jednej strony sciany ? bo nie wiem czy dobrze zrobiłem robiąc co 40 cm od jednej strony sciany ? Bo widziałem na filmiku ze robiłeś z drugiej strony sciany tez 40cm

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  8 месяцев назад

      @@ukaszw9447 Z drugiej też powinno się zgadzać. Pierwszy profil 10 od ściany, drugi 40 od ściany, trzeci 40 od poprzedniego. Nie zawsze wychodzi wtedy równy rozstaw i gdzieś trzeba przesunać. Jak zrobisz po drugiej stronie 30 to też się nic nie stanie. Oby więcej nie wychodziło, choć przy niewielkim suficie pewnie różnicy to nie zrobi (tak głośno myślę). Pewnie przy 45 cm też nic się nie stanie. Chodzi głównie też o to że łatwiej docinać płyty bo to wielokrotność szerokości bądź długości płyty.

  • @danielbays4853
    @danielbays4853 4 месяца назад

    Cześć. Ile kosztował materiał na sufity?

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  4 месяца назад

      Cześć! Konstrukcja 16 tys, Paroizolacja i płytowanie 6,5 tys, szpachlowanie od Q1 do Q4 920 zł. Tak około 180 m2 sufitu. Pozdrawiam!

  • @sashens
    @sashens 10 месяцев назад

    Hej masz moze film jak ukladales welne na takim suficie?

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  10 месяцев назад

      Cześć! Wszystkie filmy o wełnie znajdziesz na moim kanale, na playliście o wełnie: ruclips.net/p/PLAlHK0-I6JqegQqWIBzJHr6hf0NEeK-Ou&si=Vvy2C8ZGAscSuNEf

  • @inkwizytor84
    @inkwizytor84 Год назад

    Jaką będziesz miał wysokość pomieszczeń?

  • @MichaWiewiorka
    @MichaWiewiorka 3 дня назад

    Czy Pan własnoręcznie zbudował swój dom etap po etapie?

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  3 дня назад

      Cześć! Dokładnie tak. Na kanale prezentuję swoją przygodę jak buduję dom samemu.

  • @Hubert0660
    @Hubert0660 Год назад

    Co ile dawałeś wieszak noniuszowy na jednym profilu?

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć! Co wiązar, wychodziło jakoś co 95 cm. A w drugą stronę co 60 cm Pozdrawiam!

  • @KonaKonKonakon
    @KonaKonKonakon Год назад

    Jaki koszt materiałów na taki strop podwieszany?

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć Konrad! Niestety wydaliśmy już sporo jak tak pomyśleć. Samymi kosztami podzielę się w odcinku o kosztach żeby było spójnie z pozostałymi materiałami, natomiast w komentarzu pod ostatnim filmem podzieliłem się cenami za poszczególne komponenty, więc pozwolę sobie przekleić. Profil UD 7,82 zł/mb; CD 11,13 zł/mb; Wieszak noniuszowy 40 cm (góra): 2,15 zł/szt; część dolna 2,27 zł/szt; klamra do wieszaka: 0,65 zł/szt. Na ten moment mamy już dużo ponad 10 tys za materiał na cały stelaż podwieszany w domu. Przed nami jeszcze zakup płyt, szpachli, taśm itp. Ale to dopiero w okolicach pażdziernik-grudzień takie zakupy. Wełny nie liczę, bo to zupełnie inny temat i będzie to koszt ponad 100% tego co wydamy na samą konstrukcję i okładzinę sufitu. Pozdrawiam!

    • @MrKonkonkat
      @MrKonkonkat Год назад

      @@ProgramistaNaBudowie ok dzięki, też się zastanawiałem nad sufitem podwieszanym w całym domu, ostatecznie zrobiłem lany strop + styropian i wylewka, całkowity koszt 2 lata temu to 20k z robocizną, i widzę że dobrze zrobiłem ponieważ podwieszany sufit wyjdzie podobnie, a tutaj wszystko robisz sam, a mi robiła firma która się zajmowała budowa domu. Czyli tak naprawdę taki sufit z robocizną może wyjść drożej niż lany strop.

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Do podobnych wniosków doszedłem jakiś czas temu ze znajomym, który też robi sufit, z tym że on robi ognioodporny. Trzeba tez policzyć materiały dobrze, bo nie wszyscy decydują się na knaufa i niektórym wystarczy budmat czy inne profile to wychodzi sporo taniej pewnie i nie każdy wyda te 500 zł ekstra na uszczelniacz do folii nad profilami UD. Natomiast jeśli chcesz mieć jakieś wnęki na zasłony to i tak pewnie dodatkowo musisz podwiesić sufit.

    • @stencilm
      @stencilm Год назад

      @@MrKonkonkat ja mam monolit a i tak wszędzie robiłem podwieszane sufity. przy stropodachu nie mam poddasza więc calą elektrykę robiłem pod sufitem, rekuperację, klimę, itd. do tego wnęki na ledy, karnisze więc nie za bardzo było wyjście. swoją drogą tynkowanie też kosztuje.

  • @zdenzden38
    @zdenzden38 Год назад

    Tytuł jakbyś był instruktorem, a przecież robisz to pierwszy raz :)

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад +1

      Cześć! Istotnie, słuszna uwaga. Z treści filmu można zauważyć, że robię to pierwszy raz, a tytuł ustawiony jest pod wyszukiwanie dla lepszych zasięgów. Myślę jednak, że dzisiejsza relacja dosyć dobrze prezentuje jak wykonać taki sufit, więc z prawdą się nie minąłem i amator jak ja dowie się czegoś nowego przed robieniem sufitów samemu i błędu raczej nie popełni na tym etapie. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam! :)

    • @zdenzden38
      @zdenzden38 Год назад +1

      ​@@ProgramistaNaBudowie uważam że jesteś solidny i maniany nie odwalisz i można się wzorować na Tobie i podpatrywać to i owo, ale i tak najlepszy w pokazywaniu ,,jak to się robi'' jest Emilioner😂

  • @PrzezPryzmat
    @PrzezPryzmat Год назад

    Moim zdaniem wybrałeś trudniejszą metodę poziomowania, dlatego tak długo Ci zeszło. Szybciej jest pospinać wszystko, stelaż wisi w powietrzu i później poziomujesz całość. Jak ustawisz na środku to reszta to już małe korekty tylko. Ale tobota pierwsza klasa

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  Год назад

      Cześć kolego! W kolejnym etapie przy większym suficie najpierw wstępnie poziomuję od poziomicy na oko i później tylko laserem sprawdzam i poprawiam przy gotowym stelażu. Może rzeczywiście jest szybciej, gdy najpierw mniej więcej to skręcisz do kupy i później poprawić tylko na gotowo od lasera. Pozdrawiam!

  • @wojciechtomczyk8287
    @wojciechtomczyk8287 5 месяцев назад

    Bardzo ładnie tylko pas do spodni bo się na biegasz

  • @wojciechtomczyk8287
    @wojciechtomczyk8287 5 месяцев назад

    Pas chłopaku pas do spodni

    • @ProgramistaNaBudowie
      @ProgramistaNaBudowie  5 месяцев назад

      Gdzieś leżał od czasu gdy robiłem dach, nie było czasu szukać ;)